Just nu
  • [ 15:00, 25 augusti, 2016 ] Frendibråket har nu gått till åtalsprövning Nyheter
  • [ 14:09, 25 augusti, 2016 ] Bärplockning tradition som försvinner Kimitoön
  • [ 14:03, 25 augusti, 2016 ] Andreas Johansson: Överraskad över polisanmälan mot Pargas stad Nyheter
  • [ 13:48, 25 augusti, 2016 ] Brödrapar misstänks för fiffel – vill sköta offrets ekonomi Åbo
  • [ 13:42, 25 augusti, 2016 ] Bästa blåbärsåret i mannaminne i Kimitoöns skogar Kimitoön
  • [ 15:36, 25 augusti, 2016 ] Forneldar för hela familjen i Pargas Nyheter
  • [ 15:35, 25 augusti, 2016 ] Mer pengar behövs för Kimitoöns social- och hälsovård Kimitoön
  • [ 14:49, 25 augusti, 2016 ] Gnurf 26.8.2016 Gnurf
  • [ 14:38, 25 augusti, 2016 ] Skicka in era forneldsbilder Dagens goding

Kontaktinfo

Adress:
LOGOMO Konttori
Hampspinnaregatan 14
20100 ÅBO

Telefon:
02-274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Pär Landor chefredaktör
(02) 274 9911
par.landor@aumedia.fi

Carina Holm andra redaktör
02-274 9928
carina.holm@aumedia.fi

Anja Kuusisto nyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Siv Skogman nyhetschef
02-274 9933
siv.skogman@aumedia.fi

Johan Backas reporter
02-274 9931
johan.backas@aumedia.fi

Jan-Ole Edberg reporter
02-274 9934
jan-ole.edberg@aumedia.fi

Linda Granback reporter
02-274 9927
linda.granback@aumedia.fi

Pia Heikkilä nyhetschef
02-274 9932
pia.heikkila@aumedia.fi

Jean Lindén webbredaktör
02-274 9926
jean.linden@aumedia.fi

Dan Lolax reporter
02-274 9939
dan.lolax@aumedia.fi

Kim Lund reporter
02-274 9996
kim.lund@aumedia.fi

Monica Sandberg reporter, Kimitoön
02-274 9998
monica.sandberg@aumedia.fi

Maria Thölix reporter
02-274 9937
maria.tholix@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman säljchef
02-274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi

Bell-Sebastian Nurmi annonschef
02-274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Kundtjänst

Ghita Friman annonstraffic
02-274 9950

Prepress

Paul Söderholm IT och grafik
02-274 9991
paul@aumedia.fi

Administration

Marita Eriksson kassa
02-274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi

Harry Serlo VD
02-274 9946
harry.serlo@aumedia.fi

Genom att använda webbplatsen godkänner du användningen av cookies. Läs mera

En cookie är en liten fil som webbplatser som du besöker skickar till din webbläsare. På så sätt kan webbplatsen komma ihåg information om ditt besök, som vilket språk du vill använda och andra inställningar. Det underlättar vid nästa besök, och webbplatsen blir mer användbar. Cookies spelar en viktig roll. Utan dem skulle du förmodligen bli frustrerad när du använder webben.

Stäng