Just nu

Kontaktinfo

Postadress:
PB 211
FI-20101 ÅBO

Telefon:
(02) 274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

Besöksadress:
LOGOMO Konttori, Hampspinnaregatan 14, 20100 ÅBO

Telefax:
(02) 231 1394

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Jan-Ole Edberg
Jan-Ole Edberg
reporter
(02) 274 9934
jan-ole.edberg@aumedia.fi
Jean Lindén
Jean Lindén
webbredaktör
(02) 274 9926
jean.linden@aumedia.fi
Pia Heikkilä
Pia Heikkilä
nyhetschef
(02) 274 9932
pia.heikkila@aumedia.fi

Dan Lolax

reporter
(02) 274 9939
dan.lolax@aumedia.fi
Johan Backas
Johan Backas
reporter
(02) 274 9931
johan.backas@aumedia.fi
Maria Thölix
Maria Thölix
reporter
(02) 274 9937
maria.tholix@aumedia.fi
Carina Holm
Carina Holm
andra redaktör
(02) 274 9928
carina.holm@aumedia.fi
 Pär Landor
Pär Landor
chefredaktör
(02) 274 9911
par.landor@aumedia.fi
Monica Sandberg
Monica Sandberg
reporter, Kimitoön
(02) 274 9998
monica.sandberg@aumedia.fi
Kim Lund
Kim Lund
reporter, Pargas
(02) 274 9996
kim.lund@aumedia.fi
Siv Skogman
Siv Skogman
nyhetschef
(02) 274 9933
siv.skogman@aumedia.fi
Linda Granback
Linda Granback
reporter
(02) 274 9927
linda.granback@aumedia.fi
 anja svartvit
Anja Kuusistonyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman
Ulf Bergman
säljchef
(02) 274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi
Bell-Sebastian Nurmi
Bell-Sebastian Nurmi
annonschef
(02) 274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Kundtjänst


Ghita Friman
annonstraffic
(02) 274 9950

Prepress

pre-paul-soderholm.jpg
Paul Söderholm
Teknisk och grafisk allt-i-allo
(02) 274 9991
paul@aumedia.fi

Administration

adm-marita-eriksson.jpg
Marita Eriksson
kassa
(02) 274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi
Harry Serlo
Harry Serlo
VD
(02) 274 9946
harry.serlo@aumedia.fi