Kontaktinfo

Adress:
LOGOMO Konttori
Hampspinnaregatan 14
20100 ÅBO

Telefon:
02-274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Insändare
insandare@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 9-12, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Stefan Holmström  chefredaktör
040-500 0873
stefan.holmstrom@aumedia.fi

Carina Holm andra redaktör (tjänstledig)
045-131 9620
carina.holm@aumedia.fi

Pia Heikkilä nyhetschef
040-555 4254
pia.heikkila@aumedia.fi

Anja Kuusisto nyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Johan Backas reporter (tjänstledig)
050-562 1258
johan.backas@aumedia.fi

Jan-Ole Edberg reporter
050-434 2457
jan-ole.edberg@aumedia.fi

Jean Lindén webbredaktör
040-548 5320
jean.linden@aumedia.fi

Dan Lolax reporter
050-589 2592
dan.lolax@aumedia.fi

Kim Lund reporter
040-587 3759
kim.lund@aumedia.fi

Monica Sandberg reporter, Kimitoön
040-582 8276
monica.sandberg@aumedia.fi

Annina Suominen reporter
050-411 3729
annina.suominen@aumedia.fi

Maria Thölix reporter
040-709 1446
maria.tholix@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman säljchef
02-274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi

Bell-Sebastian Nurmi annonschef
02-274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Försäljning

Sanna Koistinen försäljningschef/myyntipäällikkö
050 359 7787
sanna.koistinen@aumedia.fi

Prepress

Paul Söderholm IT och grafik
02-274 9991
paul@aumedia.fi

Tarja Kivelä AD
02-274 9994
tarja.kivela@aumedia.fi

Administration       

Marita Eriksson kundservice (prenumerationer)
02-274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi

Sabine Schütt kundservice (prenumerationer och annonser)
02-274 9950
sabine.schutt@aumedia.fi

Tom Simola VD, ansvarig redaktör
050-558 2270
tom.simola@aumedia.fi

Genom att använda webbplatsen godkänner du användningen av cookies. Läs mera

En cookie är en liten fil som webbplatser som du besöker skickar till din webbläsare. På så sätt kan webbplatsen komma ihåg information om ditt besök, som vilket språk du vill använda och andra inställningar. Det underlättar vid nästa besök, och webbplatsen blir mer användbar. Cookies spelar en viktig roll. Utan dem skulle du förmodligen bli frustrerad när du använder webben.

Stäng