Just nu
  • [ 08:27, 7 februari, 2016 ] Filmvisare fick egen stol Kimitoön
  • [ 21:30, 6 februari, 2016 ] FSI:s idrottsgala satte Amy Nymalm i rampljuset Nyheter
  • [ 17:03, 6 februari, 2016 ] Ali stöder asylsökande i Nagu på deras eget språk Korpo
  • [ 15:33, 6 februari, 2016 ] FC inter powerchair är nya finländska mästare Åbo
  • [ 15:20, 6 februari, 2016 ] Stämningen på topp i Pargas Brankis Bildgalleri
  • [ 13:47, 6 februari, 2016 ] SFP-kritik mot presidentens tal Inrikes
  • [ 13:20, 6 februari, 2016 ] TS: Nattlig färjtrafik för ambulanser i vågskålen Nyheter
  • [ 09:50, 7 februari, 2016 ] Romar tog poäng i super-G i Sydkorea Idrott
  • [ 09:35, 7 februari, 2016 ] Tusen praktikplatser för asylsökande i Sverige FNB
  • [ 09:29, 7 februari, 2016 ] Nordkorea sköt upp misstänkt robot Utrikes
  • [ 09:20, 7 februari, 2016 ] Nordea-störning till stor del reparerad FNB
  • [ 09:15, 7 februari, 2016 ] Stort vattenrör brast i Helsingfors FNB

Kontaktinfo

Adress:
LOGOMO Konttori
Hampspinnaregatan 14
20100 ÅBO

Telefon:
02-274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Pär Landor chefredaktör
(02) 274 9911
par.landor@aumedia.fi

Carina Holm andra redaktör
02-274 9928
carina.holm@aumedia.fi

Anja Kuusisto nyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Siv Skogman nyhetschef
02-274 9933
siv.skogman@aumedia.fi

Johan Backas reporter
02-274 9931
johan.backas@aumedia.fi

Jan-Ole Edberg reporter
02-274 9934
jan-ole.edberg@aumedia.fi

Linda Granback reporter
02-274 9927
linda.granback@aumedia.fi

Pia Heikkilä nyhetschef
02-274 9932
pia.heikkila@aumedia.fi

Jean Lindén webbredaktör
02-274 9926
jean.linden@aumedia.fi

Dan Lolax reporter
02-274 9939
dan.lolax@aumedia.fi

Kim Lund reporter
02-274 9996
kim.lund@aumedia.fi

Monica Sandberg reporter, Kimitoön
02-274 9998
monica.sandberg@aumedia.fi

Maria Thölix reporter
02-274 9937
maria.tholix@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman säljchef
02-274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi

Bell-Sebastian Nurmi annonschef
02-274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Kundtjänst

Ghita Friman annonstraffic
02-274 9950

Prepress

Paul Söderholm IT och grafik
02-274 9991
paul@aumedia.fi

Administration

Marita Eriksson kassa
02-274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi

Harry Serlo VD
02-274 9946
harry.serlo@aumedia.fi