Just nu
  • [ 20:12, 2 maj, 2016 ] Fotboll: Kasper Hämäläinen polsk cupmästare Åbo
  • [ 19:59, 2 maj, 2016 ] Torgparkeringen avgörs nästa måndag Åbo
  • [ 18:11, 2 maj, 2016 ] SDP i Kimitoön vill bryta med Nordea Kimitoön
  • [ 18:00, 2 maj, 2016 ] Fri samverkan orsakade irritation i Kimitoöns fullmäktigesal Kimitoön
  • [ 00:20, 3 maj, 2016 ] Lions årsmöte Insändare & debatt
  • [ 21:18, 2 maj, 2016 ] Sam Vokes segernickare – Burnley klart för Premier League Utrikes
  • [ 20:48, 2 maj, 2016 ] Inför hockey-VM: ”Radikalt förändrade förutsättningar” då Markus Granlund petades Ishockey
  • [ 20:38, 2 maj, 2016 ] Auer kräver inte ersättningar av poliser som nöjessnokat i hennes uppgifter Nyheter
  • [ 20:35, 2 maj, 2016 ] ÖT: Stina Mattila stadsdirektör i Karleby Inrikes

Kontaktinfo

Adress:
LOGOMO Konttori
Hampspinnaregatan 14
20100 ÅBO

Telefon:
02-274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Pär Landor chefredaktör
(02) 274 9911
par.landor@aumedia.fi

Carina Holm andra redaktör
02-274 9928
carina.holm@aumedia.fi

Anja Kuusisto nyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Siv Skogman nyhetschef
02-274 9933
siv.skogman@aumedia.fi

Johan Backas reporter
02-274 9931
johan.backas@aumedia.fi

Jan-Ole Edberg reporter
02-274 9934
jan-ole.edberg@aumedia.fi

Linda Granback reporter
02-274 9927
linda.granback@aumedia.fi

Pia Heikkilä nyhetschef
02-274 9932
pia.heikkila@aumedia.fi

Jean Lindén webbredaktör
02-274 9926
jean.linden@aumedia.fi

Dan Lolax reporter
02-274 9939
dan.lolax@aumedia.fi

Kim Lund reporter
02-274 9996
kim.lund@aumedia.fi

Monica Sandberg reporter, Kimitoön
02-274 9998
monica.sandberg@aumedia.fi

Maria Thölix reporter
02-274 9937
maria.tholix@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman säljchef
02-274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi

Bell-Sebastian Nurmi annonschef
02-274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Kundtjänst

Ghita Friman annonstraffic
02-274 9950

Prepress

Paul Söderholm IT och grafik
02-274 9991
paul@aumedia.fi

Administration

Marita Eriksson kassa
02-274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi

Harry Serlo VD
02-274 9946
harry.serlo@aumedia.fi