Kontaktinfo

Adress:
LOGOMO Konttori
Hampspinnaregatan 14
20100 ÅBO

Telefon:
02-274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@aumedia.fi

E-post till dagskrönikan:
dags@aumedia.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 7-12, ring 02 269 3434

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Pär Landor chefredaktör
050-366 3661
par.landor@aumedia.fi

Carina Holm andra redaktör
045-131 9620
carina.holm@aumedia.fi

Pia Heikkilä nyhetschef
040-555 4254
pia.heikkila@aumedia.fi

Anja Kuusisto nyhetschef
050-4002 352
anja.kuusisto@aumedia.fi

Johan Backas reporter
050-562 1258
johan.backas@aumedia.fi

Jan-Ole Edberg reporter
050-434 2457
jan-ole.edberg@aumedia.fi

Stefan Holmström reporter
040-500 0873
stefan.holmstrom@aumedia.fi

Jean Lindén webbredaktör
040-548 5320
jean.linden@aumedia.fi

Dan Lolax reporter
050-589 2592
dan.lolax@aumedia.fi

Kim Lund reporter
040-587 3759
kim.lund@aumedia.fi

Hannes Nyberg reporter
050-502 1375
hannes.nyberg@aumedia.fi

Monica Sandberg reporter, Kimitoön
040-582 8276
monica.sandberg@aumedia.fi

Annina Suominen reporter
050-411 3729annina.suominen@aumedia.fi

Maria Thölix reporter
040-709 1446
maria.tholix@aumedia.fi

Annonser

Ulf Bergman säljchef
02-274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@aumedia.fi

Bell-Sebastian Nurmi annonschef
02-274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@aumedia.fi

Kundtjänst

Ghita Friman annonstraffic
02-274 9950

Prepress

Paul Söderholm IT och grafik
02-274 9991
paul@aumedia.fi

Administration

Marita Eriksson kassa
02-274 9945
marita.eriksson@aumedia.fi

Harry Serlo VD
02-274 9946
harry.serlo@aumedia.fi

Genom att använda webbplatsen godkänner du användningen av cookies. Läs mera

En cookie är en liten fil som webbplatser som du besöker skickar till din webbläsare. På så sätt kan webbplatsen komma ihåg information om ditt besök, som vilket språk du vill använda och andra inställningar. Det underlättar vid nästa besök, och webbplatsen blir mer användbar. Cookies spelar en viktig roll. Utan dem skulle du förmodligen bli frustrerad när du använder webben.

Stäng