Kontaktinfo

Postadress:
PB 211
FI-20101 ÅBO

Telefon:
(02) 274 9900 (växel)

E-post till nyhetschefen:
nyheter@fabsy.fi

Besöksadress:
Auragatan 1B vån 3, ÅBO

Telefax:
(02) 231 1394

E-post till dagskrönikan:
dags@fabsy.fi

Klagomål angående den tidiga utdelningen:

Vardagar 6-16, lö-sö 6-12, ring 02 269 3434 eller asiakaspalvelu@ts.fi

Vardagar 8.30-16.00, ring 02-274 9900 (ÅU:s kontor)

Redaktionen

Jan-Ole Edberg
Jan-Ole Edberg
reporter
(02) 274 9934
jan-ole.edberg@fabsy.fi
Jean Lindén
Jean Lindén
alternerande nyhetschef
(02) 274 9926
jean.linden@fabsy.fi
Pia Heikkilä
Pia Heikkilä
nyhetschef
(02) 274 9932
pia.heikkila@fabsy.fi

Dan Lolax

reporter
(02) 274 9939
dan.lolax@fabsy.fi
Johan Backas
Johan Backas
reporter
(02) 274 9931
johan.backas@fabsy.fi
Maria Thölix
Maria Thölix
reporter
(02) 274 9937
maria.tholix@fabsy.fi
Carina Holm
Carina Holm
andra redaktör
(02) 274 9928
carina.holm@fabsy.fi
 Pär Landor
Pär Landor
chefredaktör
(02) 274 9911
par.landor@fabsy.fi
Monica Sandberg
Monica Sandberg
reporter, Kimitoön
(02) 274 9998
monica.sandberg@fabsy.fi
Kim  Lund
Kim Lund
reporter, Pargas/Väståboland
(02) 274 9996
kim.lund@fabsy.fi
Siv Skogman
Siv Skogman
alternerande nyhetschef
(02) 274 9933
siv.skogman@fabsy.fi
Linda Granback
Linda Granback
reporter
(02) 274 9927
linda.granback@fabsy.fi

Annonser

Ulf  Bergman
Ulf Bergman
säljchef
(02) 274 9938
0400-533 716
ulf.bergman@fabsy.fi
Bell-Sebastian Nurmi
Bell-Sebastian Nurmi
annonschef
(02) 274 9935
0400-785 464
sebastian.nurmi@fabsy.fi

Kundtjänst


Ghita Friman
annonstraffic
(02) 274 9950

Prepress

pre-paul-soderholm.jpg
Paul Söderholm
Teknisk och grafisk allt-i-allo
(02) 274 9991
paul@fabsy.fi

Administration

adm-ancki-forsinius-makela.jpg
Ann-Catrin
Forsinius-Mäkelä
VD-assistent
(02) 274 9944
ac.forsinius@fabsy.fi
adm-marita-eriksson.jpg
Marita Eriksson
kassa
(02) 274 9945
marita.eriksson@fabsy.fi
Harry Serlo
Harry Serlo
VD
(02) 274 9946
harry.serlo@fabsy.fi
Print Friendly